Kratek odgovor je NE.
Evidence vlagateljev vzajemnih skladov ne vodi KDD, ampak družbe za upravljanje same.
- Če ste vložili certifikat v katerega od Infondovih pidov, imate danes enote skladov Infond Globalni fleksibilni in Infond Globalni delniški.
- Če ste vložili certifikat v katerega od Probanka pidov, imate danes enote sklada Infond Smart Quality.
- Če ste naložili certifikat v katerega od Krekovih pidov, pa imate danes enote sklada Infond Dividendni.
V tem je ena prednosti vzajemnih skladov
KBM Infond upravlja vzajemne sklade, ki so usklajeni z mednarodno uredbo UCITS in ne kotirajo na borzi. Zato za trgovanje z enotami skladov ne potrebujete trgovalnega računa. Seveda pa so prednosti še druge.- Razpršena naložba v vzajemne sklade omogoča doseganje potencialno višjih donosov kot pri običajnih varčevalnih produktih.
- Popolna transparentnost poslovanja - dnevno lahko spremljate vrednost enot premoženja vaših skladov.
- Kadarkoli lahko zahtevate izplačilo sredstev (naložba v Infondove sklade ne predstavlja vezave sredstev, kot je to značilno pri bančnih depozitih)
- Profesionalno in skrbno upravljanje - sredstva vlagateljev upravljajo izkušeni upravljavci, ki skrbijo, da sredstva ustrezno razporedijo v vrednostne papirje iz različnih svetovnih regij in gospodarskih panog
- Svobodna izbira - sami izberete sklad z naložbeno politiko, ki vam ustreza.
- Omogočeno je varčevanje z nizkimi zneski, npr. v obliki postopnih mesečnih vplačil.
- Fleksibilnost - sredstva med podskladi krovnega sklada lahko prenašate brez takojšnjega davčnega učinka in praviloma brez ali z minimalnimi stroški. Tako lahko prilagajate svoj portfelj glede na svoje potrebe in pričakovanja dogajanj na trgih.
- Razpršenosti naložb - v vsakem skladu je cca. 50 in več različnih vrednostnih papirjev, s čimer se zmanjšuje naložbeno tveganje posamezne naložbe.
- Varnost - razpršitev in profesionalno upravljanje zagotavljata raven varnosti, ki jo sami z izbiranjem posameznih naložb na borzi težko dosežete.