Infond ZDA, delniški podsklad, nalaga sredstva v delnice družb, ki imajo sedež oziroma pretežni del poslovanja v državah Severne Amerike. Sektorsko sklad ni omejen.
Letošnji donos sklada do 8. decembra 2016 znaša 7,95 %. Potem, ko se je donosnost sklada v prvi polovici leta gibala v negativnem območju, se je v drugi polovici leta približala ničli, po predsedniških volitvah v novembru pa so se delniški tečaji prebudili.
Nepričakovana izvolitev Donalda Trumpa za predsednika ZDA v novembru je sprva povzročila padec cen delnic na borzi, že do konca dneva pa je razočaranje vlagateljev nadomestil optimizem. Pričakovati je, da se bo optimizem vlagateljev nadaljeval vsaj še v prvem kvartalu leta 2017. Trump se zavzema za nižje davke na dobičke, zmanjšati namerava birokracijo, predlagan je tudi fiskalni stimulus. Vse navedeno je vplivalo na inflacijska pričakovanja in na rast pričakovanj glede dobičkov podjetij. Za leto 2017 je pričakovana rast dobičkov družb iz indeksa S&P 5 % (EPS bi znašal 123 USD), prav možno pa je, da bi ta znašala do 11 % (130 USD), kar bi ob današnji vrednosti indeksa 2212 točk, pomenilo P/E 17. Dolgoletno povprečje P/E kazalnika znaša 16,4.
Načrtovane spremembe Trumpove administracije bodo imele najbolj ugoden vpliv na ciklične panoge, kot so finance, industrija, trajne potrošne dobrine, informacijska tehnologija in surovine. Zaradi napovedane protekcionistične politike bi se lahko bolje odrezala podjetja, ki večino svojih prihodkov ustvarijo na domačem trgu ZDA. Znižanje davčne stopnje na dobičke bo imelo največji pozitivni vpliv na družbe, ki plačujejo visoke davke. Močan odboj ameriških delnic navzgor, v zadnjem mesecu dni so tečaji delnic iz indeksa S&P500 porasli za dobrih 6 %, merjeno v EUR, pomeni, da so delno ta pričakovanja že zajeta v trenutnih cenah ameriških delnic. Slednje ne pomeni, da se je potrebno naložbam v ameriške delnice izogibati, predvsem zaradi visokih vrednotenj ameriškega trga pa je potrebna previdnost.