Na donose v letošnjem letu so najbolj vplivale ameriške predsedniške volitve. Delnica je letos do 6.12.2016 porasla za 26,75 %, merjeno v USD.

Vir: Bloomberg.
Rezultati tretjega kvartala letošnjega leta so presegli pričakovanja investitorjev. Četrtletni prihodki so na medletni ravni porasli za 8 % na 25,4 mrd USD, dobiček na delnico je znašal 1,39 USD, na medletni ravni je višji za 23,3 %. Največ je k pozitivnemu rezultatu prispevalo trgovanje z dolžniškimi vrednostnimi papirji. Pričakovana rast prihodkov za leto 2017 znaša 3,5 % na 101 mrd USD, EPS družbe pa naj bi porasel za 8,4 % na 6,36 USD. Pri trenutni ceni delnice to pomeni P/E 13,2, dolgoročno povprečje kazalnika znaša 13,4, kar pomeni, da je delnica blizu svoje poštene vrednosti.
Izvolitev Donalda Trumpa je najprej vplivala na inflacijska pričakovanja, v zvezi s tem pa tudi pričakovanja glede tempa dvigovanja obrestnih mer s strani ameriške centralne banke. Višje obrestne mere imajo pozitiven vpliv na profitabilnost bank, zato so delnice finančnih institucij po volitvah poskočile. Pozitivno bo na poslovanje bank vplivalo tudi načrtovano zmanjšanje regulative v zvezi s poslovanjem bank. Trump se zavzema za odpravo Frank Doddovega zakona, razpustitev Biroja za finančno zaščito potrošnikov ipd., kar bo vplivalo na stroške bank pri zagotavljanju skladnosti z regulativo.
Banka povečuje število strank, v pomoč so ji obsežna mreža podružnic in bankomatov po državi, stranke pa »pod eno streho« s pridom koristijo tudi investicijske storitve in storitve upravljanja. Več storitev, ki jih stranka lahko opravi na enem mestu, pomeni večjo zvestobo strank eni banki. Vse storitve , ki jih banka zagotavlja, so ciklično občutljive. Z rastjo gospodarstva J.P. Morgan Chase pričakuje postopno rast posojilne dejavnosti, višje obrestne mere in marže, z izboljšanjem razmer na nepremičninskem trgu pa minimalne izgube hipotekarnih posojil.